696 977 400 agnieszka.janas@wp.pl

Depresja a bieganie

Tytuł trochę odmienny, ale prawdziwy. Chcę pokazać, że życie wyczynowca poza sukcesami niesie i chwile zwątpienia. Jak Sobie radzę i co Wam polecam.

Od początku…… Najpierw układało się wspaniale. Głowa nastawiona była na sukces i radość z biegania. Stawałam na starcie zawodów z nastawieniem ,,Jestem najlepsza, biegnę na rekord”. Nie miało znaczenia, czy startuję zawodniczka z kadry czy amatorka.

Schody zaczęły się , jak przyszły wyniki i pierwsze kontuzje…….. Najgorsze okazały się złamania zmęczeniowe. Pierwsze w 2010 r. rzeczywiście było z nadmiaru obciażeń. Kolejne to efekt niskiego poziomu estrogenów, co doprowadziło do osteoporozy. Moja determinacja, edukacja w zakresie diety i suplementacji cofnęły osteoprozę już po roku czasu.

Super było do 2016 i wygranej w Wings for Life. Po tym sukcesie doszło do zerwania ścięgna piszczelowego tylnego lewej nogi i konieczna była skomplikowana operacja. dołożyłam wszelkich starań , by powrócić do formy. Niestety do dziś lewa łydka jest chudsza…No, ale to był początek pechowych wydarzeń. Rok póżniej doszło do wypadku na treningu w Szklarskiej Porębie, gdzie poślizgnęłam się na lodzie i złamanie kostki bocznej z przemieszczeniem. Kolejna operacja, zespolenie i rehabilitacja.

Rok następny to róznież operacja usunięcia zespolenie czyli blaszki. Żeby tego było mało to pół roku później uszkodzenie ścięgna piszczelowego tylnego prawej nogi i też operacja.

Przyczyny ???? Jedna z nich to niestabilność stawu krzyżowo biodrowego i kręgosłup. Niestety nie zawsze joga pomaga w sporcie ( ja jestem Instruktorem Jogi). No i poziomy hormonów też maja wpływ.

Może gdybym nie trafiła na Solvano i p.Jacka Batora możliwe, że zaczęłabym wątpić w rozwiązanie moich problemów zdrowotnych. Choć nadal borykam się z układem neuromięśniowym to wiedza z neurologii funkcjonalnej dała mi zupełnie inne spojrzenie na aspekt przeciażeń , rozciągania i rozgrzewki.

Wrócmy jednak do tego jak zmieniła się moja kondycja psychiczna na skutek traum związanych z kontuzjami.

Paniczny lęk przed złamaniem zmęczeniowych ,strach nawet przy najmniejszym spięciu, presja, którą może sama Sobie nadałam. Oczywiście kwestie finansowe , a raczej ich brak powodowały jeszcze większe rozgoryczenie. Czemu nic nie może mi pomóc ??? Czemu mimo to nadal w to brnę ??? Skad moja detreminacja??

Bieganie to nie tylko moja pasja. Bieganie nadało kiedyś sens mojemu życiu. Oczywiście zdaję Sobie sprawę, że lata mijaja, ale w głębi duszy wierzę, że znajdę rozwiązanie.

Mimo, że codziennie doświadczam bólu to wszechświat podsyła mi nowe osoby, rzeczy, sposoby.

W zakładce ,,Polecam” znajdziesz sprawdzone środki (dieta,suple,urzadzenia itp.), by poczuć się zdrowym i żyć w homeostazie organizmu.

W tym artykule skupię się , co mnie zachwyciło i dało inne spojrzenie na rzeczywistość.Pierwsze to sesja hipnoterapii, która odbyłam on-line z Jackiem Bulskim. to było niesamowite doświadczenie , które pokazało mi , dlaczego doszło do różnego rodzaju bóli i kontuzji. Praca nad podświadomymi programami, przekonaniami to temat , który może wznieść Cię wyżej niż kiedykolwiek.

Kolejna rzecz to fascynacja fizyka kwantowa. Wiedza neurobiologa Dr Joe Dispenzy czy w Polsce Klaudia P.dały mi potwierdzenie, jak bardzo możemy wpływać na nasze życie zarówno w pozytwnym jak i negatywnym kierunku. Wszystko to odciąć się od przeszłości i teraźniejszości.

Tu z pomocą przyszło mi Mnemosline. dosłownie pojawiło w się w odpowiednim dla mnie momencie. To też niesamowity Cud , że w momencie największego psychicznego zawirowania trafiłam na te ,,okulary” Nic nie dzieje się bez powodu.

Czym jest mnemosline?

To urządzenie, które generuje impulsy ledowe wprowadzając mózg w stan alfa. Elektroniczny komputer w formie okularów stymuje do odbudowy sieć neuronów i ich połaczenia synaptyczne pulsacyjnym światłem SLI .Metoda Mnemosline to owoc 50-letniej pracy zespołu wybitnego neurologa, chirurga prof. Francesco Ferro Milone.

Badania naukowe potwierdzają działanie Mnemosline na rehabilitację , ochronę i wzmocnienie pamięci, amnezję , depresję bezsenność stres, poprawę humoru i koncentracji oraz inne procesy neurodegeneracyjne.

Urzadzenie zostało wyprodukowane przez firmę Telea Medical (znana z Kwantowego Molekularnego Rezonansu), a wynalazca Mnemosline prof. Milone jako pierwszy na świecie wykonał w 1961r elektroencefalografię stereo.

Co daje Mnemosline???

– stymulacja wizualna mózgu do stanu alfa pulsacyjnym światłem SLI

– rehabilitacja synaptycznej plastyczności mózgu

– synchronizacja masy neuronalnej mózgu

– stymulacja powstawania białka BDNF – te wspiera proces tworzenia nowych połaczeń neuronalnych w mózgu

Co daje mi stosowanie Mnemosline?

Pierwsze to SPOKÓJ I BYCIE TU I TERAZ

Nawet, jak rozpoczynam seans w stanie zachwiania emocjonalnego szybko wchodzę w stan głębokiej relaksacji. Serce zaczyna wolniej bić, staję się spokojna. Czasem czuję się jakby poza ,,światem”, znikają problemy. Stan ten utrzymuje się po seansie, a z każdym następnym jest lepiej. Ważne, by konsekwentnie i systematycznie korzystać z Mnemosline. Po prostu nasz umysł szybko wraca do starych schematów czytaj ścieżek neuronalnych.

U osób z ,,bagażem” doświadczeń ciężko jest stworzyć nowe lepsze kierunki, ale wszystko jest możliwe. Tylko wymaga samodyscypliny i wytworzenia nowych ścieżek neuronalnych. Mnemosline ma pomóc wytworzyć nowe przekonania i odciąć się od traum z przeszłości. Wypadki, operacje, kontuzje i psychiczne ,,hamulce” z przeszłości to ,,bagaż”, który trzeba wymazać .

Używam Mnemosline do medytacji, która właczyłam jako trening dodatkowy. Jesteśmy CUD-EM – to oznacza, że tylko równowaga ciała, umysłu i ducha jest konieczna do szczęścia i homeostazy organizmu.

W momencie, gdy za sława,uznaniem idzie cierpienie, płacz w samotności warto zatrzymać się , by ponownie zakochać się w swojej pasji.

jeśli czujesz, że utraciłeś radość, z tego co wcześniej tak bardzo Ciebie wciągnęło , czujesz się niezrozumiany – napisz do mnie .

Podzielę się z Toba własnym doświadczeniem

Mnemosline kupisz na www.mnemosline.pl kod rabatowy:AJANAS

Tu już inne okulary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.