696 977 400 agnieszka.janas@wp.pl

Triada sportsmenek

Niska waga, brak miesiączki, osteoporoza. Jeśli któryś z powyższych cech dotyczy Ciebie tymbardziej powinnaś przeczytać ten tekst. Dodam, że faceci niech też poczytają, bo np. Złamania zmęczeniowe dotyczą też mężczyzn. Generalnie wszystko ładnie pięknie, trenujesz, chudniesz i są wyniki. Nawet jak dochodzi do zaburzeń hormonalnych to w sumie jeszcze niereagujesz. Dopiero kontuzja daje Ci do myślenia.

meta_chyza_10_agarun
meta_chyza_10_agarun

Z własnego doświadczenia wiem, że złamania zmęczeniowe to nie tylko przeciążenie ale nie równowaga hormonalna. U kobiet warto oznaczyć poziom estrogenów, a u mężczyzn testosteron. Dla wszystkich poziom D3, K2 i densytometria. Osobiście wykonuje badania w ALAB laboratoria, gdzie znajdziesz pakiety badań, które pozwolą Ci znaleźć przyczynę. U mnie pierwsze zlamanie w 2010 było rzeczywiscie z przeciążenia. Rok wcześniej cztery maratony, dużo połówek i zawody na krótszych dystansach. Noga się kręciła, były ekstra wyniki, więc co się latało.

Mądrzejsza o to doświadczenia zweryfikował plan treningowo-startowy, ale w 2014r doznalam dwóch zlaman przy lekkich obciążeniach. Mój ortopeda z Ortopu stwierdził, że to coś ogólnoustrojowego. Pomyślałam: Co jeszcze jest nie tak w moim ciele? Odpowiedź : Brak miesiączek przez kilka dobrych lat. No i zaczęło się. Badania wykazały estrogeny na poziomie 6-letniej dziewczynki i osteoporozę. Płakałam, no myślałam, że to koniec. Dr Walczak mówił, że z tym się biega, a endokrynolog, że może dzięki bieganiu osteoporoza nie poszła dalej.

Nic w głowie jedna myśl : Do dzieła, zrobię wszystko i wyzdrowieje. Odpowiednie leczenie i dieta sprawiły, że po roku czasu cofnęło się na osteopenie Sukces trwał dopóki brałam leki, choć dodam, że i tak z miesiączkami było różnie do lutego tego roku. Co przyczyniło się do naturalnego wzrostu estrogenów i wzmocnienia kości, jakie zaobserwowałam w trakcie ostatniego półrocza?

Kilka się na to złożyło składowych, które Wam przybliżę. Pierwsze to zwróć uwagę na wagę ciała i dietę. Czasem wystarczy nabyć kilka kilogramów i gospodarka hormonalna wyrówna się. Czasem zmniejszenie obciążeń da pozytywny efekt. U mnie sprawdziła się dieta. Skończyłam nawet kurs dietetyki, a wiele dobrego wyniosłam z książki,, Jedzenie dka zdrowia”. Tam też poznałam wartość Wit K2, by w ogóle D3 dostała się do kości. Stąd warto jeść kiszonki i łapać słońce. Tam też natrafilam na natto, czyli soję sfermentowaną. To popularny składnik diety Japończyków. Może to ich sposób na długowieczność?

www.natto.pl

W każdym razie od kiedy wprowadziłam natto do mojej diety zmniejszyłam dawkę estrogenów czterokrotnie, czyli popularne,, Zamień chemię na jedzenie „sprawdziło się u mnie tu doskonale. Więcej na www.natto.pl Jesli już doszło u Ciebie do złamania zmęczeniowego i dotyczy to również płci męskiej to polecam mumio.

wwww.natruly.pl kod rabatowy agaruncust2020

To naciek z gór skalistych, który znacznie przyspiesza zrost kostny. U mnie było to skrócenie czasu o połowę. Kupisz na www.natruly.eukod rabatowy agaruncust2020 Warto też zadbać o wzrost komórek macierzystych. Oczywiście można tego dokonać za pomocą zabiegu chirurgicznego { przeszczep komórek macierzystych}, choć osobiście korzystam z nieinwazyjnej metody jaką jest normobaria. To seanse w pomieszczeniu, w którym występują odpowiednie proporcje tlenu, dwutlenku węgla i wodoru, które powodują wzrost komórek macierzystych o 100%.

Dodatkowo warto zadbać o harmonię naszego ciała. Chodzi tu o zminimalizowanie aktywności wolnych rodników poprzez stosowanie przeciwutleniaczy. Antyoksydanty zapewniają homeostazę organizmu, co sprzyja lepszej naprawie.

Osobiście u mnie stosowanie naturalnego preparatu Flavon Peak future było jednym z istotnych aspektów w przywróceniu cyklu miesiączkowego. Więcej o tej naturalnej żywności przeczytasz tutaj https://www.healthwithflavon.com/M-573679

Istotną sprawą jeśli chodzi o same złamania zmęczeniowe jest poprawa przewodnictwa neuromieśniowego oraz stabilizacja kręgosłupa. Prawidłowa biomechanika zapobiega przeciążeniom. Jesli chcesz zapobiegać lub na przyszłość zminimalizować ryzyko tej kontuzji zapraszam do kontaktu. Na Sobie poznałam ten problem, więc jest mi łatwo pomagać teraz innym. Konsultacje biomechaniczne –napisz na maila

Relaks to regeneracja

Na koniec coś co może wydawać się absurdalne, ale prawdziwe. Wpływ psychiki, duchowości, podświadomości, jakkolwiek to nazwać na zaburzenia hormonalne, osteoporozę czy złamania.Odpowiedz Sobie proszę na poniższe pytania:1.Czy chcesz komuś coś udowodnić?? 2.Czy chciałbyś /chciałabyś być nadal dzieckiem, wstydzisz się Siebie? 3.Czujesz się bezwartościowy? 4.Musisz gdzieś iść, a nie chcesz? 5.Czujesz się winny? 6.Czujesz się kruchy, słaby? 7.NIE wytrzymujesz danej sytuacji życiowej? Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiesz TAK warto byś popracował z przekonaniami, ze swoim świadomym i podświadomym umysłem. Powiem tak… Kiedyś miałam zakaz chodzenia do ortopedów, lekarzy i fizjo a tylko praca z coachem. Miałam,, opadanie’’ nogi przy tempie ponizej 4’30, co wtedy było dla mnie spokojnym biegiem. Wierzcie mi, nasze myśli, a przede wszystkim emocje z tym związane zmieniają naszą biochemię i ruch. Myślę, że niebawem więcej o tym napiszę .Ci co mają świadomość ciała i umysłu zapraszam do wymiany doświadczeń. Reasumując jeśli któryś z wymienionych spraw dotyczy Ciebie działaj holistycznie.

poznan_maraton_agarun
poznan_maraton_agarun

Jesteś CUDEM więc dbaj o ciało, dusze i umysł.3bardziej Was w to wtajemniczę, natomiast Ci którzy już zdają Sobie sprawę z połączenia ciała i umysłu zapraszam do kontaktu i wymiany doświadczeń. Reasumując, jeśli masz zbyt niską masę ciała, zaburzenia miesiaczkowania, osteoporozę czy złamanie zmęczeniowe Działaj holistycznie. Znajdź przyczynę w tradycyjnej medycynie, ale też,, przeskanuj” Siebie od wewnątrz. Zdrowiej metodami naturalnymi o ciesz się z każdego ruchu. Życzę Tobie tego z całego serducha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.