696 977 400 agnieszka.janas@wp.pl

Siedzenie a kontuzje

Witaj 

Może to wydawać się nieprawdopodobne, ale nie zawsze kontuzja wynika z treningu. Czasem zaburzenia przewodnictwa neuromiesniowego nabyte w trakcie czynności dnia codziennego powodują, że mięśnie włączają się z opóźnieniem.Toz kolei powoduje niewydolność mięśni i przeciążenia .

Szczególną uwagę przypisuje się tu roli kręgosłupa . Tzw neurologia funkcjonalna bardzo rozszerzyła moje spojrzenie na bóle i kontuzje. Już od wielu lat wspólnie z byłym trenerem zaobserwowaliśmy ,że większość złych rzeczy dzieje mi się po długotrwałym siedzeniu i podróżach.Kiedys nawet trener stwierdził ,że powinnam między treningami stać lub leżeć ….

Dodatkowa wiedza,badania przewodnictwa neuromiesniowego,obserwacja zależności powyższych u własnych zawodników i pacjentów pozwoliły utwierdzić mnie o negatywnych skutkach długotrwałego siedzenia. Jako mgr Fizjoterapii szczególnie zwracam na ten aspekt uwagę ,wykonując manualne testy mięśniowe. Siedzenie powinno być czynnością ,w której mięśnie posturalne działają .Niestety zwykle mięśnie brzucha i grzbietu w ogóle nie są aktywne,czyli ulegają osłabieniu,stają się nieaktywne .

To myślenie doprowadziło mnie do Siedzisk Korekcyjnych marki Curble. To koreańska marka,która produkuje siedziska autokorekcyjne dopasowane do masy ciała i wieku.

Innowacyjność polega na kolyskowym kształcie ,podniesieniu siedziska o 15 stopni oraz odpowiedniej konstrukcji. Zastosowanie tych parametrów pozwala zachować naturalne krzywizny kręgosłupa ,a miednica i kość krzyżowa układają się w neutralnym położeniu. Najważniejsze to fakt ,że siedzisko stymuluje do pracy mięśnie posturalne.  Osobiście poczułam pracę mięśni brzucha już przy pierwszym zastosowaniu.

Pierwsze kilka godzin może być nieco wymagające ,ponieważ jest to aktywne siedzenie. Niemniej efekt po jest bardzo pozytywny. Brak bólu pleców czy efektu skostnienia ,sztywności łatwo zaobserwować. Z czasem przyzwyczajamy się na tyle do siedziska,że bez niego jest nam po prostu niewygodnie.

Polecam siedziska autokorekcyjne wszystkim,którzy tak jak ja czują sztywność i osłabienie mięśni po długotrwałym siedzeniu i podróżach.Z pewnością sprawdzi się u osób pracujących w pozycji siedzącej,cierpiącym na bóle kręgosłupa na każdym poziomie .

Na koniec mam dla Was mały bonus 😃

Na haslo AgarunJ na www.siedziskakorekcyjne.pl czeka na Ciebie rabat 

Polecam 😄😃😍😍

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.