696 977 400 agnieszka.janas@wp.pl

Colostrum co to jest?????

 

 

 

 

Czy colostrum może mieć wpływ na

wydolność biegacza???

 

 

Samodoskonalenie polega na ciągłym poszukiwaniu. Aby być lepszą i zdrową biegaczką dbam  swoją biegową maszynę. Uczę się na własnych błędach. Również w kwestii diety i suplementacji. Ktoś powie,że je chipsy, nie łyka witamin i biega bez kontuzji. Cóż w takim razie mega mu zazdroszczę. Z drugiej strony przyznam się otwarcie, gdy zaczynałam biegać moje jedzenie dalekie było od ideału.

Nieregularne jedzenie, dużo cukierków, a brak normalnych posiłków. Często błędy dają się we znaki po latach. Nie zamierzam nad tym ubolewać, a chcę to naprawić. Organizm ma doskonałą zdolność do regeneracji tylko trzeba mu zapewnić odpowiednie warunki, a te znajdziemy tylko w naturze.
Stąd moj kierunek ku naturalnym produktom, w tym do COLOSTRUM.
Co to takiego? Siara, bo to inna nazwa colostrum jest wydzieliną gruczołu mlekowego, będąca pierwszym pokarmem nowonarodzonych ssaków. Zawiera 250 bioaktywnych składników, immunoglobuliny, lizozym, laktoferyne itd. Dla sportowca najistotniejsze są z pewnością czynniki wzrostu, hormony, enzymy i pochodne aminokwasów dla zapewnienia lepszej regeneracji i wydolności organizmu.
Dlaczego są takie różnice w cenie colostrum? To było jedno z moich pierwszych pytań. Teraz wiem, ze tylko colostrum pozyskane z pierwszych dwóch godzin laktacji posiada swoje naturalne bioaktywne właściwości. Z każdą godziną jego wartość biologiczna obniża się, aby po kilkunastu godzinach stać się zwyklym mlekiem.
Niemniej ważna jest metoda przetwarzania colostrum. Tylko liofilizacja, suszenie sublimacyjne na zimno pozwala zachować pelne właściwości substancji. Siara jest substancją białkową, a jej degradacja następuje już przy 42 °C.
Moim testom poddałam produkt marki Genactiv. By obiektywnie ocenić działanie produktu zaprzestałam stosowanie innych witamin, aminokwasow. Colostrum zabrałam ze soba na miesięczny obóz wysokogórski w Kenii.
Już na wstępie czułam sie bezpieczna z colostrum, a to za sprawą jego antybakteryjnego działania. Laktoferyna i lizozym hamują wzrost różnych patogenów. Jak wiadomo w Afryce bardzo łatwo o zaburzenia ze strony układu pokarmowego, ponieważ jako Europejczycy mamy inną flore bakteryjna. W czasie pobytu w Iten mój żołądek spisywał się znakomicie.
Dla mnie jako sportowca najważniejsza jest regeneracja. Im lepiej mój organizm poradzi sobie z danym mu obciążeniem treningowym tym wiecej bodźców moge mu zaaplikować. 
Z pełnym przekonaniem stwierdzam, ze moja regeneracja w wysokich górach przebiegała wręcz znakomicie. Mimo trudnego terenu i wysokości 2400 m n.p.m miałam dużo energii i bez problemu wykonalam caly plan treningowy. Bralam tylko colostrum z Genactiv Sport i chlorelle z PurellaFood. Myślę, że bogactwo aminokwasów oraz czynniki wzrostu zawarte w siarze przyczynily się do mojej szybkiej regeneracji. IGF1 i IGF2 stosuje się w medycynie w urazach mięśni, kości i chrząstek. No coś w tym jest….
Czy colostrum wpłynęło na moją wydolność? Skoro była dobra regeneracja to i wydolność wzrasta. Obecność witamin, mikro i makroelementów pozwalają utrzymać homeostaze organizmu i pracować na wysokich obrotach.
Dla kogo jest colostrum i czy warto inwestować?
Myślę, że jeśli szukasz naturalnego i kompleksowego produktu zapewniającego lepszą regenerację i funkcjonowanie organizmu ( w tym poprawa stanu mięśni i kości) warto spróbować colostrum.
Oczywiscie bez treningu, diety i odnowy biologicznej nie będzie sukcesu.
Pamiętaj by colostrum pochodzilo od zdrowych krów i klaczy, było suszone w procesie liofilizacji no i pobrane w ciągu pierwszych dwóch godzin laktacji.
Wiecej na www.genactiv.eu

PROMOCJA DLA CZYTELNIKÓW:

NA HASŁO ,,AGARUN'' otrzymasz rabat na colostrum na stronie www.genactiv.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.