696 977 400 agnieszka.janas@wp.pl

Rocznica ,,Powrócićnaszczyt”

Rocznica #Powrócićnaszczyt!!!!

 

 

 

Minął dokładnie rok od mojej operacji – rekonstrukcji ścięgna piszczelowego tylnego.

Mimo konsekwencji pooperacyjnych dzielnie walczę, by #powrócicnaszczyt!!!

Tak naprawdę to czas, który obfitował w podróże, nowe kontakty i doświadczenia!

Byłam w Kenii, Austaralii i Francji…wszędzie na biegowo. Co prawda do życiowek jeszcze daleko, ale każdy wyścig to nowe wyzwanie!!!

Dzięki firmie ,,Naura” – producentowi eko żywności mogę realizować swoje biegowe marzenia. Zaczęło się od ,,miłości” do sezamek z Naury. Super skład, doskonały smak i dodatek ,,superfood” tj. amarantus, quinoa,canihua to czysta energia dla każdego sportowca, a sezam to bogactwo wapnia dla zdrowych kości.

NAURA ma w swojej ofercie wszystko, co potrzeba, by biegać lepiej i zdrowiej. Makarony z chia, żytnie, amarantus, quinoa, chia, canihua, olej kokosowy i mąki, w tym jaglana, kokosowa to sposób na skuteczny ,,carboloading” przed zawodami!!!

Pierwsze starty w sezonie to była prawdziwa sztuka walki. Niestety nawet pobyt w Iten- Home of Champion nie dał mi mocy i zdrowia. Po prostu organizm potrzebował jeszcze czasu…

Półmaraton Poznań, Łódz Maraton i Wings for Life w Australii to niezbyt udane starty. Podjęłam walkę i to się liczy!!!! Zdecydowałam się zająć kompleksowo swoim zdrowiem.

Postawiłam na zdrową dietę i suplementację. Podstawa to dieta bogata w ,,dobre” węglowodany, witaminy i minerały (tu NAURA spisuje się na medal!!!)

 Stosuję chlorellę jako źródło aminokwasów rozgałezionych i minerałów od Purella Food, a batony i kulki Mocy to dla mnie zdrowa alternatywa słodyczy!!!!!

Zaczęłam suplementację colostrum z Genactivsport – pierwsze mleko matki, źródło ponad 250 bioaktywnych składników, Ig-F, Ig-G. ,,Siara” pozwala mi lepiej się regenerować, a dzięki temu mogę trenować efektywniej.

Rozpoczęłam współpracę z Ortop Poliklinika. Już wcześniej dr Michał Walczak- stawiał mnie nogi!!! Teraz mam opiekę fizjoterapeuty, osteopaty i dostęp do badań obrazowych (usg, mri ).

Czuję się bezpieczniej i wiem, że jestem w ,,dobrych rękach”.

Dzięki osobom i instytucjom, które wierzą we mnie kolejne moje starty to już własciwa droga, by #powrócicnaszczyt!!!

Od dwóch lat korzystam z zabiegów w komorze hiperbarycznej w ,,Concept”- Centrum Hiperbaryczne (dzięki tlenoterapii szybciej wracam po kontuzji, pokonałam osteoporozę),od roku biegam też na bieżni antygrawitacyjnej (w ,,Interlab”- Fizjoterapia).

Wygrane biegi to :Bieg dla Maćka (Wrocław), Żmigrodzki Bieg Smoka (dobra trasa, bogaty pakiet startowy i super atmosfera), Półmaraton Ice Mat – Ostrów Wielkopolski (płaska trasa, miła stmosfera), Bieg Opalińskich, Cienińska ,,6”, Wałecki Bieg Filmowy (niezapomniane wrażenia, super atmosfera, mega dobra zabawa). Drugie miejsce w Konstanciński Bieg im. Nurowskiego (wspaniałe miejsce, super atmosfera), Bieg Uzdrowiskowy – Dąbki ( wspaniali organizatorzy, wakacyjna atmosfera, pyszne placki i ciasta). IV miejsce na Półmaraton Wrocław, VI na Poznań Marathon, X miejsce na Mervejoles – Mendes Halfmarathon (impreza międzynarodowa).

Co na plus ?????

Z każdym biegiem wraca odwaga. Nie trenuję jeszcze na pelnych obrotach, nadal rehabilituję się i pracuję z blizną. Są dni, gdy paraliżuje mi dwa palce u stopy i kłuje,jakby ktoś mi wbijał igły w przodostopie, ale wiem że to minie!!! Był rezonans i jest ok.Trzeba tylko systematycznej pracy osteopatycznej i rozluźniania. Mam opiekę Ortop Poliklinika, ortopedę dr Michała Walczaka, super osteopatę mgr Pawła Kasprzaka i cały zespół, więc powinno być OK!!! Od lat mam też ,,pod nosem” dwie fizjo mgr Monika Garbacz i Monika Adamska.

Jestem po dwóch 10-dniowych obozach. Moja dyspozycja powoli wzrasta!!!!

Za tydzień Rafako Półmaraton Racobórz, potem jakaś dyszka i być może Zbąszyń Półmaraton….

Jakie plany???

Cel główny: Poznań Marathon – 15.10.2017

Marzenie: ZWYCIĘSTWO!!!!

Zadania: Propagowanie biegania w zgodzie z samym sobą, pomoc innym w realizacji biegowych marzeń i radość z życia!!!!

Trzymajcie kciuki za moje zdrowie, a ja zrobię resztę !!!!!

Wspólnie z bionaura.pl zrobimy wszystko, by #powrócicnaszczyt!!!!

#naurawbiegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.