696 977 400 agnieszka.janas@wp.pl

Bieżnia antygrawitacyjna….po co i dla kogo???

 

                   TECHNOLOGIA NASA…

DLA KOGO I PO CO BIEŻNIA ANTYGRAWITACYJNA???

 

                                            

                      W życiu staram się zauważać pozytywne strony nawet w najbardziej traumatycznych sytuacjach. To właśnie zerwanie ścięgna mięśnia piszczelowego tylnego i operacja sprawiły, że poznałam unikalną technologię, jaką jest bieżnia antygrawitacyjna Alter-G. W Poznaniu jest póki co jedno miejsce, które posiada takie urządzenie – Centrum Fizjoterapii ,,Interlab''.

Aby przybliżyć Wam mechanizm działania bieżni antygrawitacyjnej poprosiłam spacjalistów z Interlabu- mgr Janusza Zawilskiego i mgr Adriana Dudka o krótki wywiad.

A.J- Po co bieżnia w Centrum Fizjoterapii? Skąd pomysł na zakup sprzętu?

Interlab- Postanowiliśmy kupić bieżnię Alter-g, ponieważ jest to urządzenie bardo zaawansowane technologicznie. Rewolucjonizm tego sprzętu polega na przeciwdziałaniu grawitacji, dzięki czemu można ćwiczyć w warunkach masy ciała zmniejszonej nawet o 80%. To sprawia, że nawet rehabilitacja na bieżni jest bardzo skuteczna metodą poprawiania sprawności

A.J- Jakie są korzyści dla pacjenta z korzystania z bieżni antygrawitacyjnej?

Interlab- Alter-G umożliwia osobom po kontuzji, urazie lub zabiegu chirurgicznym wykonywanie ćwiczeń w częściowym odciążeniu, co skutkuje odzyskaniem prawidłowego wzorca chodu i zakresu ruchów.

A.J. – Dla kogo dedykowana jest bieżnia antygrawitacyjna w Waszej placówce?

Interlab- W naszym gabinecie z bieżni korzystają osoby po operacjach kończyn dolnych, po urazach sportowych oraz pacjenci neurologiczni. Również seniorzy chętnie przychodzą na bieżnię, by rozwijać i utrzymać sprawność fizyczną. Bieżnię antygrawitacyją wykorzystujemy także w celu zmniejszenia obciążeń treningowych i rozwijaniu kondycji fizycznej, modelowaniu sylwetki oraz redukowaniu tkanki tłuszczowej.

A.J. – Co może dać biegaczom korzystanie z bieżni antgrawitacyjnej?

Interlab- Urządzenie to dedykowane jest zarówno amatorom jak i biegaczom wyczynowym. Dzięki zmniejszeniu przyciągania ziemskiego skuteczność treningu wzrasta nawet o 30%. Regulacja siły grawitacji pozwala na wykonywanie dłuższych jednostek treningowych o większej intensywności z przekraczaniem bariery szybkości.

Moje wrażenia i ocena użyteczności bieżni antygrawitacyjnej w treningu biegacza.

Dla mnie bieżnia antygrawitacyjna znalazła zastosowanie zarówno w rehabiliacji pooperacyjnej jak i w momencie zwiększania obciążeń treningowych. Dzięki zastosowaniu grawitacji i możliwości odciążenia ciała nawet o 80% mogłam zacząć trucht o około miesiąc wcześniej niż normalnie. Technologia zastosowana w tym urządzeniu pozwoliła mi koordynować ruch i przetaczanie stopy bez obawy nadmierne przeciążenie.

Obecnie bieżnia daje mi możliwość realizować plan treningowy. Biega się szybciej i łatwiej, ale układ mięsniowy nadal pracuje.

Z pewnością w bezpośrednim przygotowaniu do maratonu będę częściej korzystać z antygrawitacji, pozwoli mi zminimalizować ryzyko kontuzji. Szczerze polecam bieżnię antygrawiacyjną osobom z nadwagą, skłonnością do kontuzji, po urazach oraz tym, którzy chcą popracować nad techniką biegu w warunkach częściowego odciążenia.

W Poznaniu bieżnia antygrawitacyjna znajduje się tylko w Centrum Fizjoterapii ,,Interlab''.

http://fizjoterapia.interlab-poznan.pl/ ul. 28 czerwca 1956 nr 161 Do zobaczenia!!!!

interlab_fizjoterapia_logo_agarun
interlab_fizjoterapia_logo_agarun

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.