696 977 400 agnieszka.janas@wp.pl

Naturalny doping????Chlorella???

   

NATURALNY DOPING???

CHLORELLA???PURELLAFOOD??

 

 

Dlaczego zwróciłam uwagę na moc chlorelli? Co naprawdę kryje w sobie ta mikroalga? Dlaczego firma PurellaFood?

O tym, czy Tobie drogi czytelniku może pomóc chlorella poniżej. Wszystko w postaci wywiadu z twórcą marki PurellaFood- Arturem Gajewskim oraz moją obiektywną oceną użyteczności chlorelli w diecie sportowca. Miłej lektury!!!!

1.Jak powstała firma i dlaczego chlorella?

A.G.-Purella Food to naturalne produkty spożywcze najwyższej jakości, pochodzące wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych i certyfikowanych źródeł. Firma powstała jesienią 2015 r. Postanowiliśmy wejść w zupełnie nową branżę. Przeprowadziliśmy analizę rynku żywności m.in. raporty z USA i Niemiec nt. zdrowej żywności i zdecydowaliśmy się na kategorię superfoods. Rynek superżywności to obecnie najbardziej prężnie rozwijająca się część rynku spożywczego, ale mimo to wciąż pozostająca w niszy i charakteryzująca się jeszcze dużym nienasyceniem, szczególnie w Polsce. Nasz wybór padł na chlorellę ponieważ szukaliśmy produktu jeszcze nieznanego na polskim rynku, ale odznaczającego się najwyższą jakością i nagromadzeniem składników odżywczych. Pierwsze produkty marki Purella Food, które trafiły do sprzedaży to proszek i tabletki zawierające czystą chlorellę. Stały się one punktem wyjścia do budowania szerokiego portfolio produktów, bazujących na flagowym super-składniku, ale dostosowanych do różnych potrzeb i wskazań.chlorella-napis

2.Skąd pozyskujecie chlorellę i jak wygląda produkcja?

A.G.-Chlorella jest algą zamieszkującą słodkowodne zbiorniki na terenie Azji Południowej. Hoduje się ją głównie w Chinach, Japonii i Korei Południowej. Dotarliśmy do badań porównujących czystość chlorelli produkowanej w różnych rejonach świata. Okazało się, że chlorella z Korei Południowej jest najczystsza, dlatego nasz wybór padł na pochodzącą z tego kraju. Nasza chlorella hodowana jest w specjalnych zamkniętych warunkach, poza dostępem do świata zewnętrznego, co eliminuje jej ekspozycję na zanieczyszczenia. Utrzymana jest także idealna temperatura i wilgotność oraz korzystne pH. Warto zaznaczyć, że mimo tego, że alga hodowana jest w fabryce, to wzrasta w środowisku absolutnie naturalnym wytworzonym w specjalnie przygotowanych do tego kadziach – dzięki temu powstaje w sterylnych warunkach, które są zdecydowanie lepsze niż te, w których występuje naturalnie. Dzięki temu jesteśmy w stanie utrzymać jej najwyższą czystość i jakość. Następnie w odpowiedni sposób rozbijana jest błona komórkowa algi, chlorella jest suszona i w postaci bazowej (proszku oraz tabletek) trafia do nas drogą morską. Nie mamy własnego zakładu produkcyjnego, dlatego każdy produkt Purella Food powstaje w wyspecjalizowanym zakładzie. Stworzyliśmy także sieć podwykonawców, którzy dostarczają nam składniki do tworzenia produktów marki Purella Food opartych na chlorelli.batony1

3.Czy sami wyczuwacie moc chlorelli?

A.G.-Zdecydowanie. Regularne dostarczanie chlorelli do organizmu poprawia przemianę materii, a dzięki zawartym w niej witaminom i minerałom poprawia ogólną wytrzymałość organizmu i samopoczucie. Stosując Chlorellę możemy zdecydowanie zwolnić, a nawet częściowo cofnąć procesy, jakim z wiekiem podlega nasz organizm. Przeciwdziałając między innymi spowolnieniu metabolizmu, zauważymy zwiększenie swoich możliwości fizycznych oraz intelektualnych, poprawę koncentracji oraz lepszą pamięć. Wszystko dzięki wzajemnemu i wzmacniającemu oddziaływaniu CGF (Czynnik Wzrostu Chlorelli), witamin z grupy B i chlorofilu. CGF zawiera kwasy nukleinowe, które stymulują energię i siły życiowe. Chlorella towarzyszy nam codziennie, dostarcza energii potrzebnej do pracy nad kolejnymi produktami. baton-cechy_ikonki

4.Dla kogo jest chlorella?

A.G.-Chlorella jest dla każdego, jedynym przeciwwskazaniem są choroby tarczycy. Przeprowadzone badania wykazały pozytywny wpływ chlorelli na kobiety w ciąży i karmiące piersią. Chlorella odznacza się właściwościami odkwaszającymi i przeciwnowotworowymi (przede wszystkim dlatego, że jest w stanie usuwać metale ciężkie z organizmu). Chlorella jest zawiera ponad 70 składników odżywczych: witamin (B6, B12, B1, B2, A, E, C), składników mineralnych oraz pierwiastków niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu (żelazo, potas, wapń, magnez, cynk). Znacznie przyspiesza przemianę materii, a więc jest idealnym produktem dla osób chcących utrzymać prawidłową masę ciała. Dzięki dużej zawartości białka jest przydatna także dla osób pozostających na diecie bezmięsnej. Batony z chlorellą z powodzeniem mogą zastąpić także tradycyjną, niezdrową słodką przekąskę – także dzieciom. Chlorella może też być produktem inspirującym osoby lubiące zdrowe i kreatywne gotowanie. Regularne dostarczanie chlorelli do organizmu jest także istotne dla osób aktywnych fizycznie. Chlorella nie tylko dodaje energii, ale również odżywia mięśnie. Alga stymuluje produkcję czerwonych krwinek, dzięki czemu przyczynia się do większego natlenienia mięśni, co z kolei przekłada się w prostej linii na ich wzrost oraz przyśpieszenie metabolizmu.

5.Dlaczego chlorella jest tak ważna w sporcie wytrzymałościowym?

A.G.-Chlorella, poza tym że zawiera duże ilości witamin i mikroelementów, w 60 % składa się z białka niezbędnego do budowy masy mięśniowej. Co więcej chlorella zawiera także olbrzymią ilość chlorofilu – składnika, który znacznie przyspiesza produkcję czerwonych krwinek, dzięki czemu organizm szybciej się regeneruje i jest znacznie bardziej dotleniony przez co wzrasta jego wydolność.

14956446_1309397392436174_977056225792659386_n

6.Jakie plany na przyszłość, jakie nowe produkty?

A.G.-Właśnie wprowadzamy nowe produkty na bazie chlorelli: drugą linię batonów raw „Chlorella Natural Energy Sport Bar” dla osób aktywnych fizycznie. Baton będzie dostępny w dwóch wersjach: dla kobiet i mężczyzn. Drugą nowością są owocowo-warzywne smoothie, bez zagęszczaczy i konserwantów. To na czym zależy nam najbardziej to utrzymanie wysokiej jakości naszych produktów, ale wciąż w przystępnej cenie. Chcemy także w prowadzić je do nowych sieci handlowych. W dalszej perspektywie planujemy stworzyć portfolio top 5 superfoods (włącznie z chlorellą), które dostępne byłyby w wersjach bazowych, a następnie służyłyby jako składnik podstawowy kolejnych produktów powstających dla różnych potrzeb i specyfikacji. W styczniu zaskoczymy Was nowymi rzeczami, które są w trakcie intensywnych prac.

DLACZEGO JA WYBRAŁAM CHLORELLĘ?

             Ciężka kontuzja zerwania ścięgna mięśnia piszczelowego tylnego spowodowała, że postanowiłam dokonać zmian. Postawiłam na odżywianie dla zdrowia. Z łatwością odstawiłam pralinki, czekoladki i niezdrowe słodycze. Zaczęłam poszukiwania ,,naturalnego dopingu’’ w diecie. Tym sposobem trafiłam na chlorellę i produkty PurellaFood!!! Chlorella w tabletkach, w proszku, koktajl Greendox z błonnikem, batoniki Natural Energy Bar trafiły w moje podbienienie. Naturalna słodycz to jest to czego potrzebowałam. Zauważyłam lepsze samopoczucie i brak niekontrolowanych napadów głodu. Mimo zmiennych warunków pogodowych jakoś nie choruję…. Mam dużo pozytywnej energii i nie potrzebuję już do szczęścia michaszków, trufli czy kasztanków. Obiektywnie sądzę, że jest dużo pozytywnego w tej chlorelli….. Teraz doszły jeszcze kolejne nowości: batony z Purelli dla sportowców. Oprócz chlorelli dodatek karnityny, białka konopnego czy guarany w skoncentrowanej formie batonu funkcjonalnego!!! Czuję, że będzie MOC!!!

Spróbujesz???? Decyzja należy do Ciebie!!!

11033762_798618643581710_438195904588076435_o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.