696 977 400 agnieszka.janas@wp.pl

Twój osobisty Fizjo

Czego człowiek nie pomyśli ??? No właśnie z każdym rokiem obserwujemy nowe trendy w dziedzinie rehabilitacji, regeneracji. Nadal popularne są wałki, piłeczki, ale pojawiają się nowinki technologiczne.

Upraszczając można powiedzieć, że urządzenie do masażu pneumatycznego to połączenie techniki mechanicznej z wibracją. To połączenie piłeczki z wiertarką. Sęk w tym, by parametry były zgodne z fizjologią człowieka.

Masaż mechaniczny, czyli np. rolowanie wywołuje szereg pozytywnych zmian w układzie ruchu. Należą do nich przekrwienie, usunięcie kwaśnych metabolitów, rozluźnienie.

Wibracja to bodziec głębszy i działający na poziomie powięziowym i neuro -mięśniowym. Osteopatia czy np. terapia Bowena wykorzystują element wibracji do regulacji Ośrodkowego Układu Nerwowego, który ma istotny wpływ na homeostazę w organizmie.

Na rynku pojawia się coraz więcej pistoletów do masażu. Są tanie sprzęty oraz te profi ….Czym się różnią ??? Sama zadawałam Sobie to pytanie. No i powiem, że w tym przypadku za ceną idzie jakość. Chodzi tu jakość wykonania, trwałość baterii, parametry urządzenia.

Moje poszukiwania skierowały mnie na R-GUN z R-ZONE

Przede wszystkim cenię Sobie to urządzenie za efektywność. Tylko odpowiednie częstotliwości, ich amplituda pozwalają na skuteczne działanie na układ neuromięśniowy. W R-Gun mamy 5 poziomów prędkości wibracji, które są stopniowane o 500r/min tj od 1300r/min do 3400r/min To pozwala na stopniowe bodźcowanie układu powięziowego bez efektu przestymulowania. Umiar dotyczy także masażu. Rozgrzewkę lub małe mięsnie wykonujemy na poziomie 1,2 natomiast duże partie ciała lub końcowy efekt terapii na wyższych obrotach. Przedstawione parametry pozwalają zyskać na czasie. Jako zawodnik, pacjent, amator sportu zamiast rolować się 30 min w 5 min zyskujesz ten sam efekt. Jako terapeuta skracasz maksymalnie czas terapii oraz działasz na układ nerwowy.

Kolejny istotny parametr przy wyborze masażera wibracyjnego to amplituda drgań, która decyduje o skuteczności działania na układ powięziowy w ciele. Ten jest bardzo unerwiony stąd zbyt mocna stymulacja będzie przeciążać tę strukturę,a zbyt mały bodziec nie bezie dostateczny do zmian. W R-Gun mamy amplitudę na poziomie 12mm.

Kolejne elementy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze masażera pneumatycznego to głośność pracy silnika oraz jakość baterii.

R-Gun zapewnia cichą pracę silnika na poziomie 50-65db. Redukcja dźwięku pozwala komfort i relaks w trakcie masażu zarówno w gabinecie jak i komercyjnym użytkowaniu.

Na koniec, a raczej przedostatnia sprawa to bateria. W końcu ma być to urządzenie podręczne i na lata. R-Gun posiada wysokoenergetyczną baterię litową o pojemności 2200Ah, co pozwala na czas pracy 4-6h. Osobiście sprawdziłam na obozie przygotowawczym, gdzie bateria wytrzymywała nawet z 8h bez konieczności ładowania.

Na koniec poruszę aspekt wyglądu zewnętrznego. Solidne wykonanie, ergonomiczna rączka, mała torba i waga 1kg zachęcają i potwierdzają jakość produktu.

Używam R-gun od kilku miesięcy i już kilka razy ,,postawił” mnie na nogi. Obserwuję zadowolenie moich pacjentów oraz płyną do mnie pozytywne rekomendacje od osób, którym poleciłam ten masażer wibracyjny.

Na koniec mam dla Ciebie super wiadomość. Jeśli zdecydujesz się na zakup sprzętu na www.r-zone.eu na hasło Agarun otrzymasz ode mnie bezpłatną konsultację online z instrukcją użytkowania. To inwestycja, która się opłaca!!! Zdrowie ponad wszystko !!!!

Masz pytania??? Pisz proszę agnieszka.janas@wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.