696 977 400 agnieszka.janas@wp.pl

Normobaria co to jest????

Komora normobaryczna – co to jest????
No właśnie można by rzec, że to miejsce zdrowienia. To technologia stworzona przez dr Pokrywkę, opierająca się zasadach działania hiperbarii tlenowej bez skutków ubocznych.
Pierwszy raz trafiłam na normobarię w związku z moim uszkodzeniem ściegna piszczelowego tylnego. Konieczna była operacja, ale ten kto mnie zna to wie, że szukam rozwiązań. Zanim jednak opowiem o moich odczuciach kilka słów o samej terapii.
Komora normobaryczna to miejsce, w którym odtwarzane są warunki zbliżone do tych, w jakich żyli ludzie przed potopem, kiedy dożywali wieku nawet 900 lat. Wewnątrz utrzymuje się najbardziej sprzyjające zdrowiu i długowieczności człowieka stany: ciśnienia atmosferycznego wynoszący ok. 1500 hPa, 40% zawartości tlenu (w odczytach biologicznych), 1,5-2% dwutlenku węgla (ok. 50-70 razy więcej niż na zewnątrz) oraz 0,5% wodoru (ok. 10 tys. razy więcej niż poza komorą normobaryczną). Stężenie wszystkich parametrów wraz z odpowiednim poziomem wilgotności (poniżej 65%) kontrolowane jest przy pomocy odpowiednich czujników.
Komora normobaryczna, w której jest zwiększona zawartość dwutlenku węgla ułatwia oddychanie, nawet w ataku astmy, który ustępuje w trzy minuty. Następuje rozkurczenie oskrzeli, tlen z hemoglobiny jest wypchnięty do osocza, z osocza do płynu tkankowego, a stamtąd do komórek, dzięki czemu organizm jest doskonale dotleniony. Z kolei wdychany wodór dociera m.in. do mitochondriów, gdzie neutralizuje rodniki hydroksylowe i tym samym blokuje zniszczenia wewnątrzkomórkowe.
Zabieg, a raczej sesja jest bezbolesny…..Po prostu odpoczywasz w pomieszczeniu przypominającym salon, są kanapy i fotel. Jest też łazienka, bo w normobarii można przebywać bez limitu i są nocne sesje.
Wchodzi się przez specjalną śluzę, by wyrównać różnicę ciśnień. Jest to jedyny moment mniej przyjemny, bo może dojść do zatykania i bólu ucha. Są na to też metody, jak ssanie cukierka, przedmuchiwanie nosa czy ziewanie.
Potem już jest normalnie, a raczej zaczynamy oddychać powietrzem, który uzdrawia. Szczególnie jest tu ważny wzrost komórek macierzystych, które przekształacają się w każdy rodzaj komórki i powodują odnowę ciała.
Moje wrażenia i spostrzeżenia.
Zaliczyłam kilka spektakularnych efektów.
Pierwszy zanotowałam po operacji ścięgna piszczelowego tylnegow maju 2019. Moja rana pooperacyjna goiła się w błyskawicznym tempie i bardzo to mnie cieszyło, gdyż jak najszybciej chciałam rozpocząć rehabilitację w wodzie.
Kolejny przypadek to uraz stopy pod koniec 2019. Było podejrzenie złamania zmęczeniowego trzeciej kości śródstopia. Taka kontuzja trwa co najmniej 6 tygodni . Osobiście po 11 dniach wznowiłam biegi. Tu wspomagałam się PST -terapią pulsacyjnym polem elektromagnetycznym w warunkach domowych oraz stosowałam mumio  www.natruly.eu rabat: agaruncust2020
Dodam, że moje złamanie zmęczeniowe bardziej wynika z problemów hormonalnych (niski poziom estrogenów), stąd mimo zaprzestania brania leków mój poziom estrogenów wzrósł po dwóch miesiącach korzystania z seansów w normobarii.
Jak normobaria przekłada się na wyniki sportowe?
Co do efektów przyspieszenia regeneracji jestem przekonana.
Nawet po nieprzespanej nocy po zabiegu normobarii jestem gotowa do działań. Co prawda od razu po wyjściu z komory czasem zdarzało mi się,że czułam zmęczenie i chęć odpoczynku, ale to było chwilowe. Następnego dnia pełen power !!!
Myślę, że to u podstaw zmęczenia po seansie w normobarii leży fakt, że ciało mocno pracuje tj. Są wytwarzane komórki macierzyste, które mogą przekształcać się w każdy inny rodzaj komórki dla uzdrowienia ciała. Potwierdzeniem tego jest poziom kwasu mlekowego, który wzrasta po wejściu do komory , gdzie przecież odpoczywamy. Tak odpoczywamy, ale ciało intensywnie pracuje wewnątrz siebie.
Obecnie jestem na etapie powrotu do pełni zdrowia i formy. Wznawiam treningi, a zawody pokażą w jakim miejscu jestem  .
Jedno jest pewne!!! Normobaria pozostanie moim stałym elementem odnowy biologicznej i etapem pełni zdrowienia.O efektach wydolnościowych niebawem.

2 thoughts on “Normobaria co to jest????”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.